Ve spolupráci s IKMF Vám přinášíme hodiny nejúčinější sebeobrany KRAV MAGA.

 
Sebeobranný systém KRAV MAGA, volně překládáno jako „boj zblízka“, cvičí armádní a policejní jednotky mnoha zemí, od Izraele, přes USA, Brazílii, Kostariku, londýnskou metropolitní policii, po finské nebo polské speciální jednotky. Pozadu nezůstává ani česká policie. Poslední výcvikový seminář pro zásahové jednotky se uskutečnil začátkem v září v Praze. Civilní verzi se učí statisíce studentů po celém světě a jedná se o nejúčinnější sebeobranný systém.
 

V čem je KRAV MAGA jiná?

Většina útoků se neodehrává v pohodlném prostředí tělocvičny. Trénink Krav Magy proto vychází z předpokladu, že útok v běžném životě může přijít v jakoukoli denní dobu, v jakémkoli prostředí, za jakýchkoli podmínek a navíc velice rychle a překvapivě.
Útoky se dějí v okamžicích, kdy je nejméně očekáváme, kdy jsme nejvíce zranitelní, v členitých oblastech s početným nábytkem, na nerovném povrchu, na parkovištích a v mnoha dalších prostředích, ve kterých žijeme, kterými denně procházíme, ve kterých pracujeme nebo se bavíme. Proto je náš trénink strukturován tak, aby co nejvíce odpovídal realitě (jak jen je to v „laboratorních“ podmínkách tělocvičny možné) a zároveň pracujeme s mnoha faktory, které ovlivňují finální úspěšnost sebeobranného aktu.
Trénujeme, abychom překonali nebo potlačili příznaky šoku, dezorientace, ztrátu jemných motorických schopností, tunelového vidění a spoustu dalších věcí, jako například pokřivené vnímání času apod. Naše techniky a schopnosti byly vyvinuty v reálných situacích a byly úspěšně použity civilisty, policisty či vojáky po celém světě.
 

Základní témata

  • Prevence, vyhnutí se střetu, útěk
  • Obrany proti všem neozbrojeným útokům: údery, kopy, ale také uvolnění se ze všech možných druhů úchopů a držení.
  • Útoky a protiútoky ze všech možných úhlů, vzdáleností, postojů (ve stoje, na zemi, ve vodě atp.) a ve všech rytmech. Zároveň se k útokům a obraně používají předměty denní potřeby (batoh, kufr, klíče, platební karta aj.)
  • Pády do všech směrů
  • Všechna výše uvedená témata jsou procvičována v rozličných prostředích – předchází jim nácvik v tělocvičně, ale cvičíme v otevřených prostorách, v parku, v dopravních prostředcích, v uzavřených prostorách, na schodištích apod.
  • Krav Maga připravuje studenty na všechny možné scénáře, ve všech prostředích a za všech podmínek. Ve svých technikách navíc využívá přirozených reflexů a pohybů těla, vše je tedy velmi efektivně zvládnutelné, bez ohledu na věk, váhu, výšku, fyzickou kondici a pohlaví.

 

 

Co si z tréninků odnesete?

  • Schopnost identifikovat útok, vyhnout se mu, či v případě nutnosti jej neutralizovat
  • Jak fungovat a bránit se efektivně pod stresem či v šoku z nenadálého útoku
  • Jak se bránit proti širokému spektru běžných útoků, jako je škrcení, údery, kopy, útoky zbraněmi (nůž, tyč, pistole), útoky více útočníků, útoky na zemi atd.
  • Dobrou fyzickou kondici

 

Trenér a kontakt:

David Kudrna – 724 755 737
Web: kravmaga.cz
Email: david.kudrna@kravmaga.cz

Comments are closed.